Питання для самоконтролю за темою: 1. Порівняйте будову молекул і властивості хлороводню і

аміаку.2. Як можна довести, що дана речовина - амоній хлорид?3. Які властивості проявляють оксиди неметалів?4. Поясніть, чому СО горить, а СО2 не горить в атмосфері кисню.5. Для даних реакцій складіть іонно-молекулярні рівняння:Pb(NO3)2 + 2HCl = PbCl2↓ + 2HNO3,Na2CO3 + 2HCl = 2NaCl + СО2↑ + Н2О.6. Напишіть рівняння реакцій, за допомогою яких можна здійснити такі перетворення:HCl → CuCl2 → BaCl2 → NaCl → AgCl.7. Напишіть рівняння хімічних реакцій, за допомогою яких можна здійснити такі перетворення:N2 → NH3 → NH4Cl → NH3 → N2 → NО → NО2.8. Складіть рівняння реакцій (в молекулярній і іонно-молекулярній формах) водного розчину аміаку:а) з азотною кислотою; б) з хром(ІІІ) хлоридом; в) з марганець(II) сульфатом.9. Де більше молекул: в порції хлороводню масою 73 г або в порції аміаку кількістю речовини 2 моль?10. Здійсніть наступні перетворення:PH3 → P2O5 → H3PO4 → Ca3(PO4)2 → H3PO411. Який ряд формул складається тільки з формул кислотних оксидів?А) SO2, CO2, P2O5; Б) CaO, Al2O3, Na2O.12. Здійснити наступні перетворення :CO2 → CO → CO2 → Na2CO3 → NaHCO3 → CO213. При взаємодії вуглекислого газу з водою утворюється :А) сіль; Б) кислота; В) основа.14. Серед наведених сполук Нітрогену вкажіть нітрид.А) NH3; Б) Mg3N2; В) N2O5.​

Ответы на вопрос

Отвечает Хмиль Илья.

Ответ:
1. Структура молекул:

Хлороводень (HCl): Молекула HCl є лінійною і складається з атома водню (H) і атома хлору (Cl).

Аміак (NH3): Молекула NH3 є пірамідальною і складається з атома азоту (N) і трьох атомів водню (H).

Властивості:

Хлороводень (HCl): HCl - це кислота, яка утворює кислі розчини. Вона має гострий запах.

Аміак (NH3): NH3 - це лужний сполук, який утворює лужні розчини. Він має характерний гострий запах.

Крім того, вони мають різні точки кипіння і агрегатні стани при нормальних умовах: HCl - газ, а NH3 - також газ.


2.
1) Додавання натрію гідроксиду (NaOH) до речовини спричинить виділення аміаку (NH3) і утворення натрію хлориду (NaCl).

2) Можна спробувати вдихнути запах речовини.

3) Додавання сірчаної кислоти (H2SO4) до речовини може спричинити утворення хлороводню (HCl) і утворення хлориду.

3.
1) Кислотні властивості

2) Молекулярна будова

3) Утворення кислотних окиснювачів

4) Ковалентні зв'язки

5) Утворення молекул з низькою масою

6) Погана провідність електрику

7) Утворення газів під час реакцій

4. CO горить, оскільки він може піддаватися окисленню до СО2 у взаємодії з киснем. СО2 не горить, оскільки він вже містить максимальну кількість атомів кисню для даної хімічної формули і не може бути подальше окислений.

5.
1) Pb(NO3)2 + 2HCl = РЬCl2↓ + 2HNO3

Pb2+ + 2NO3- + 2H+ 2Cl- = PbCl2 + 2H+ + 2NO3-Pb2+ + 2Cl- = PbCl2

2) Na2CO3 + 2HCl → 2NaCl + H2O + CO2↑  
2Na(+) + CO3(2-) + 2H(+) + 2Cl(-) → 2Na(+) + 2Cl(-) + H2O + CO2↑  

6.
HCl + H2O2 → H2O + Cl2

Cl2 + Cu → CuCl2

CuCl2 + Ba(NO3)2 → BaCl2↓ + Cu(NO3)2

Cu(NO3)2 + 2NaCl → 2NaNO3 + CuCl2

CuCl2 + 2AgNO3 → 2AgCl↓ + Cu(NO3)2 Нитрат меди

7.
N2 + 3H2 → 2NH3
NH3 + HCl → NH4Cl

NH4Cl + NaOH → NH3 + NaCl + H2O

NH3 + 2O2 → N2 + 3H2O

N2 + O2 → 2NO Диоксид азота

8.
а) Реакция аммиака с азотной кислотой (HNO3):

Молекулярное уравнение:

NH3 + HNO3 → NH4NO3

Ионно-молекулярное уравнение:

NH3(aq) + H⁺(aq) + NO3⁻(aq) → NH4⁺(aq) + NO3⁻(aq)

б) Реакция аммиака с хром(III) хлоридом (CrCl3):

Молекулярное уравнение:

2NH3 + 3CrCl3 → 2NH4Cl + 3Cr(OH)3

Ионно-молекулярное уравнение:

2NH3(aq) + 3Cr³⁺(aq) + 9Cl⁻(aq) → 2NH4⁺(aq) + 3Cr³⁺(aq) + 6OH⁻(aq)

в) Реакция аммиака с марганцем(II) сульфатом (MnSO4):

Молекулярное уравнение:

2NH3 + MnSO4 → (NH4)2SO4 + Mn(OH)2

Ионно-молекулярное уравнение:

2NH3(aq) + Mn²⁺(aq) + SO4²⁻(aq) → 2NH4⁺(aq) + SO4²⁻(aq) + Mn(OH)2(s)

9. В обоих порциях (73 г хлороводорода и 2 моля аммиака) содержится одинаковое количество молекул.

10.  
PH3 → P2O5
P2O5 → H3PO4

H3PO4 → Ca3(PO4)2

Ca3(PO4)2 → H3PO4 Фосфорная кислота

11. А) SO2, CO2, P2O5.
Ці формули представляють оксиди сірки (SO2), вуглецю (CO2) та фосфору (P2O5), які можуть реагувати з водою, утворюючи кислоти.

12.
CO2 → CO

CO → CO2

CO2 → Na2CO3

Na2CO3 → NaHCO3

NaHCO3 → CO2   Образуется углекислый газ

13. Ответ: Б
При взаємодії вуглекислого газу (CO2) з водою утворюється кислота. Це стається через утворення вугільної кислоти (H2CO3), яка є слабкою двоосновною кислотою.


14. Б) Mg3N2 (магния нитрид).