Знайти гострі кути прямокутного трикутника, якщо один з них в 4 рази більший за інший.


Ответы на вопрос

Отвечает Маратовна Улжан.

Нехай у нас є прямокутний трикутник ABC, де кут B дорівнює 90 градусам, а кут A і кут C є гострими кутами. За умовою, один із гострих кутів у 4 рази більший за інший. Нехай менший кут позначається як x градусів.

Таким чином, більший кут дорівнюватиме 4x градусів.

Сума кутів трикутника дорівнює 180 градусам, тому ми маємо таке рівняння:

x + 4x + 90 = 180

5x + 90 = 180

5x = 90

x = 18

Таким чином, менший гострий кут дорівнює 18 градусам, а більший гострий кут дорівнює 4 * 18 = 72 градуси.
P.S: Сподіваюся на кращу відповідь :)

Отвечает Хистова Кристина.

Ответ:

X+4X+90=180

5x+90=180

5x=90

X=18

4*18=72°