У рівнобічній трапеції бічна сторона,висота і діагональ дорівнюють відповідно13см,12см і20см

Знайти основи трапеції?

Ответы на вопрос

Отвечает Ляшенко Дмитрий.

Ответ:

Надіюсь допомогла)))

Объяснение:

Для розв'язання задачі скористаємося теоремою Піфагора та властивостями рівнобічної трапеції.

Оскільки трапеція є рівнобічною, то її бічні сторони мають однакову довжину. Позначимо цю довжину як x.

Розглянемо трикутник, утворений діагоналлю та двома бічними сторонами трапеції. Цей трикутник є прямокутним, оскільки діагональ є його гіпотенузою. Тоді за теоремою Піфагора:

(x/2)^2 + 12^2 = 20^2

Розв'язавши це рівняння, отримаємо:

(x/2)^2 = 20^2 - 12^2 = 256

x/2 = sqrt(256) = 16

x = 32

Таким чином, основи трапеції дорівнюють 32 см