Знайдіть площу рівнобічної трапеції, основи якої дорівнюють 14 см і 16 см, а діагональ- 17 см.​


Ответы на вопрос

Отвечает Гедгафова Алина.

Ответ:

Відповідь:

120 см²

Пояснення.

Дано КМРТ - трапеція, КМ=РТ, МР=14 см,  КТ=16 см. КР=17 см. Знайти S.

Проведемо висоти МС=РН.  ΔКМС=ΔТРН за катетом та гіпотенузою, отже КС=ТН=(Кт-МР):2=(16-14):2=1 см.

КН=16-1=15 см.

Розглянемо ΔКРН - прямокутний. За теоремою Піфагора

РН=√(КР²-КН²)=√(289-225)=√64=8 см.

S=(МР+КТ):2*РН=(14+16):2*8=120 см²

Объяснение: