у рівнобедреній трапеції основи дорівнюють 12см і 18см, а гострий кут -45 градусів.Знайти висоту та

площу трапеції

Ответы на вопрос

Отвечает Ескендирова Жаныл.

Дано:

Рівнобедрена трапеція АВСЕ,

BC = 12 сантиметрів,

AE = 18 сантиметрів,

кут A = куту E = 45 градусів.

Знайти площу трапеції АВСЕ, тобто S

АВСЕ - ?

Рішення:

  1. Розглянемо рівнобедрену трапецію АВСE. Проведемо висоти ВН та СО. Отримаємо прямокутник НBСО. У нього ВН = СО та ВС = НС = 12 сантиметрів.
  2. Прямокутний трикутник АВН = прямокутному трикутнику СОЕ за гіпотенузою та гострим кутом, оскільки кут А = куті Е і СЕ = АВ. Тоді СЕ = АН  =  (18  -  12) \div 2 = 3 (сантиметри)
  3. Розглянемо трикутник ВНА. Кут АВН = 180  -  90  -  45 = 45 (градусів). Тоді трикутник АВН є рівнобедреним. Отже АН = НВ = 3 сантиметри.
  4. Площа трапеції АВСE, тобто S АВСE =  \frac{1}{2}  \times (ВС + АЕ)  \times  ВН =  \frac{1}{2}   \times (12 + 18)  \times  3 = 45 см^2.

Відповідь:45 см^2.