СРОЧНО!! ДАЮ 55 БАЛЛОВ!! Знайдіть діагоналі паралелограма, якщо їх довжини відносяться як 13:9, а

сторони паралелограма 15 см і 30см.

Ответы на вопрос

Отвечает Пух Ашот.

Ответ:

Объяснение:

Нехай одна частина - х см, тоді співвідношення  d₁ = 13х і d₂ = 9х , а сторони a = 15 см,  b = 30 см . Згідно властивості діагоналей паралелограма отримаємо :

d₁² + d₂² = 2(а² + b²) = 2(15² + 30²) = 2250

(13х)² + (9х)² = 2250

169х² + 81х² = 2250

250х² = 2250

х² = 2250 : 250

х² = 9

х = √9

х = 3

13х = 13 * 3 = 39 (см)

9х = 9 * 3 = 27(см)