4. Знайдіть кути рівнобедреного трикутника, якщо кут при вершині і кут при основі співвідносяться

як 1:4.​

Ответы на вопрос

Отвечает Вишня Анастасия.

Ответ:

Скористаємося відомістю, що сума всіх кутів у трикутнику дорівнює 180 градусів.

Позначимо кут при вершині трикутника як "x" градусів, а кут при основі як "4x" градуси, оскільки вони співвідносяться як 1:4.

Також відомо, що у рівнобедреному трикутнику два кути при основі рівні, тому ми можемо виразити другий кут при основі, як "4x" градуси.

Тепер ми можемо записати рівняння для суми всіх кутів у трикутнику:

x + 4x + 4x = 180.

З'єднаємо подібні доданки:

9x = 180.

Тепер розділимо обидві сторони на 9, щоб знайти значення x:

9x / 9 = 180 / 9,

x = 20.

Отже, кут при вершині рівнобедреного трикутника дорівнює 20 градусів, а кут при основі (який є двома однаковими кутами) дорівнює 4x = 4 * 20 = 80 градусів.

Объяснение: