Знайдіть похідну функції f(х) = (x^2 + 3х)√х. Обчисліть: 1) f’(9); 2) f’(1/4).


Ответы на вопрос

Отвечает Леонтьева Милена.

Ответ:

f(x) = ( {x}^{2}  + 3x) \sqrt{x}  =  {x}^{2}  \sqrt{x}  + 3x \sqrt{x}  =  \\  =  {x}^{ \frac{5}{2} }  + 3 {x}^{ \frac{3}{2} }

f'(x) =  \frac{5}{2}  {x}^{ \frac{3}{2} }  + 3 \times  \frac{3}{2}  {x}^{ \frac{1}{2} }  = 2.5x \sqrt{x}  + 4.5 \sqrt{x}  \\

f'(9) = 2.5 \times 9 \times  \sqrt{9}  + 4.5 \times 3 =  \\  = 67.5 + 13.5 = 81

f'( \frac{1}{4} ) =  \frac{3}{2}  \times  \frac{1}{4}  \times  \frac{1}{2}  +  \frac{9}{2}  \times  \frac{1}{2}  =  \frac{3}{16}  +  \frac{9}{4}  =  \\  =  \frac{3 + 36}{16}  =  \frac{39}{16}  = 2 \frac{7}{16}