Пж допоможіть срочно даю 100 балів. Знайдіть висоту й бічну сторону рівнобічної трапеції з основами

2 і 8 та гострим кутом а.

Ответы на вопрос

Отвечает Петровичюте Эрика.

Ответ:

Так как это равнобедренная трапеция, то ее высоты отсекают равные отрезки (АН = DM)

ВС = НМ = 2 см

АН = DM = (8-2)/2 = 3 см

Треугольник АНВ:

tg (\alpha  )=  \frac{BH}{AH}  \\ BH = AHtg( \alpha ) = 3tg (\alpha )

(высота)

 \cos( \alpha )  =  \frac{AH}{AB}  \\ AB =  \frac{AH}{\cos( \alpha ) }  =  \frac{3}{ \cos( \alpha ) }

(боковая сторона)