Знайдіть сторони рівнобедреного трикутника, якщо його периметр дорівнює 70 см, а основа у 2 рази

менша від бічної сторони.

Ответы на вопрос

Отвечает Гринцевич Илья.

Ответ:

Сторони рівнобедреного трикутника дорівнюють 14 см, 28 см, 28 см

Объяснение:

Знайдіть сторони рівнобедреного трикутника, якщо його периметр дорівнює 70 см, а основа у 2 рази менша від бічної сторони.

  • Трикутник називають рівнобедреним, якщо в нього дві сторони рівні. Рівні сторони називають бічними сторонами, а третя нерівна їм сторона - основою.

Нехай АВС - даний рівнобедрений трикутник, АВ = ВС. Р(АВС) = 70 см.

Знайдемо АВ, ВС, АС.

Позначимо АС = х, тоді АВ = ВС = 2х.

Периметр трикутника дорівнює сумі всіх його сторін:

Р(АВС) = АВ + ВС + АС

Розв'яжемо рівняння:

х + 2х + 2х = 70

5х = 70

х = 70 ÷ 5

х = 14

Отже, АС = 14 см, АВ = ВС = 2 • 14 = 28 см

#SPJ1