Бісектриса одного з кутів прямокутника ділить його сторону навпіл. Знайдіть периметр

прямокутника,якщо його менша сторона дорівнює 10 см.1) 30 см 2) 40 см 3) 50 см 4) 60 см​

Ответы на вопрос

Отвечает Луенко Валерия.

Ответ:

Периметр прямокутника дорівнює 60 см  

Объяснение:

Бісектриса одного з кутів прямокутника ділить його сторону навпіл. Знайдіть периметр прямокутника, якщо його менша сторона дорівнює 10 см.

1) Нехай ABCD - даний прямокутник, АЕ - бісектриса ∠А, ВЕ=ЕС, АВ = 10 см.

Знайдемо Р(ABCD).

2) Так як АЕ - бісектриса ∠А, ∠ВАЕ=∠ЕAD (за означенням бісектриси),

∠ЕAD = ∠АЕВ - як внутрішні різносторонні кути при ВС ║AD та січній АЕ.

Отже, ∠ВАЕ = ∠АЕВ ⇒ ΔАВЕ - рівнобедрений з основою АЕ.

ВЕ = АВ = 10 см - як бічні сторони рівнобедреного трикутника.

3) ВС = 2 · ВЕ = 2 · 10 = 20 (см)

4) Периметр прямокутника дорівнює подвоєної сумі його сусідніх сторін:

Р(ABCD) = 2(АВ + ВС)

Р(ABCD) = 2(10 + 20) = 2 · 30 = 60 (см)

Відповідь:  60 см

#SPJ1