Перпендикуляр, опущений із вершини В прямокутника ABCD на діагональ АС, ділить кут АВС на два кути,

величини яких відносяться як 1 : 3. Знайдіть кут між проведеним перпенди- куляром і діагоналлю BD

Ответы на вопрос

Отвечает Амантаева Жайна.

Ответ:

14.4см

Объяснение:

Побудуємо прямокутник ABCD, та проведемо в ньому діагоналі АС і BD, а також висоту DO до діагоналі АС і висоту ЕК із точки перетину Діагоналей до більшої сторони АD.

Приймемо, що ОС-х,

тоді АС=4х.

Так як діагоналі прямокутника рівні і точкою перетину діляться навпіл, то АЕ=CE=ED=2x

I OE-CE-OCOE=2x-x → OE=x.

Так як точка перетину діагоналей прямокутника є його геометричним центром, то CD=2ЕК=7.2 см.

Тоді, із прямокутного ДСDO маємо:

OD²=CD2-ОС2 → OD²=51.84 - х²

Із прямокутного ДЕВО маємо:

OD=4x2-x2 → OD²=3x2

Отримуємо вираз:

51.84-х²= 3х2

4х²=51.84

х=3.6

OD²=CD²-OC² → OD²=51.84 - x²

Із прямокутного ДЕРО маємо:

OD²=ED²-OF² = OD2=4x2 - x².

Отримуємо вираз:

51.84-х²= 3х²

4х²=51.84

х=3.6

Тоді довжина діагоналі:

АС=4х=14.4 см

Тоді довжина діагоналі: