8. Бічна сторона рівнобедреного трикутника в 2 рази більша за основу і на 12 см менша за периметр

трикутника. Знайдіть сторони трикутника.

Ответы на вопрос

Отвечает Моргенштерн Илья.

Ответ:

Позначимо основу рівнобедреного трикутника як "b" і бічну сторону як "a". Ми маємо такі відомості:

1. Бічна сторона (a) в 2 рази більша за основу (b): a = 2b.

2. Бічна сторона (a) на 12 см менша за периметр трикутника (P).

Ми також можемо виразити периметр трикутника через сторони, оскільки периметр трикутника рівний сумі всіх його сторін:

P = a + b + b = a + 2b.

За другою відомістю, a = P - 12.

Тепер, підставивши вираз для "a" з першої відомості, ми отримаємо:

2b = P - 12.

Ми маємо два рівняння:

1. a = 2b.

2. 2b = P - 12.

Тепер ми можемо вирішити цю систему рівнянь. Спростимо друге рівняння:

2b = P - 12.

Тепер можемо виразити P:

P = 2b + 12.

Тепер підставимо цей вираз для P у перше рівняння:

a = 2b.

a = 2(2b + 12).

a = 4b + 24.

Тепер у нас є два рівняння:

1. a = 4b + 24