Якщо даний відрізок поділити на дві довільні частини, то відстань між серединами цих частин

дорівнює половині відрізка. Доведіть.

Ответы на вопрос

Отвечает Герасименко Елизавета.

Відповідь:

Пояснення:

          A                   X                  C             У             В

            *-----------------₀-----------------*------------₀------------*

  За рисунком відрізок  АВ = АС + СВ .  Якщо  т. Х  і  т. У - середини

  відповідно частин  АС  і  СВ , тоді матимемо :

  ХУ = ХС + СУ = 1/2 АС + 1/2 СВ = 1/2 ( АС + СВ ) = 1/2 АВ ;

  отже , ХУ =  1/2 АВ . Доведено .