Знайдіть косинус альфа і тангенс альфа якщо синус альфа = √2/2


Ответы на вопрос

Отвечает Брунь Виктория.

Ответ:

 \cos( \alpha )  =  \frac{1}{ \sqrt{2} }

 \tan( \alpha )  = 1

Объяснение:

Застосуемо формулу

 \cos {}^{2} ( \alpha )  +  \sin {}^{2} ( \alpha )  = 1

Звiдси:

 \cos {}^{2} ( \alpha )  = 1 -  \sin {}^{2} ( \alpha )

 \cos( \alpha )  =  \sqrt{1 -  \sin {}^{2} ( \alpha ) }

(1)

Пiдставимо значення

 \sin( \alpha )  =  \frac{ \sqrt{2} }{2}

у формулу (1). Маемо:

 \cos( \alpha )  =  \sqrt{1 - ( \frac{ \sqrt{2} }{2}) {}^{2}  }  =  \\  =  \sqrt{1 -  \frac{2}{4} }  =  \\  =  \sqrt{1 -  \frac{1}{2} }  =  \\  =  \sqrt{ \frac{1}{2} }  =  \frac{1}{ \sqrt{2} }

Ми знайшли значення

 \cos( \alpha )  =  \frac{1}{ \sqrt{2} }

З курсу тригонометрii ми знаемо, що:

 \tan( \alpha )  =  \frac{ \sin( \alpha ) }{ \cos( \alpha ) }

(2)

Пiдставимо значення

 \sin( \alpha )  =  \frac{ \sqrt{2} }{2}

 \cos( \alpha )  =  \frac{1}{ \sqrt{2} }

у формулу (2). Маемо:

 \tan( \alpha)  =  \frac{ \frac{ \sqrt{2} }{2} }{ \frac{1}{ \sqrt{2} } }  =  \\  =  \frac{ \sqrt{2} }{2}  \times  \frac{ \sqrt{2} }{1}  =  \\  =  \frac{2}{2}  = 1

Вiдповiдь:

 \cos( \alpha )  =  \frac{1}{ \sqrt{2} }

 \tan( \alpha )  = 1