знайдіть катети прямокутного трикутника,якщо вони пропорційно числам 2 і 3,а гіпотенуза дорівнює

4√13​

Ответы на вопрос

Отвечает Молодавченков Макар.

Ответ:

Объяснение:

За заданими умовами, нехай катети трикутника дорівнюють 2x і 3x, де x - довільне число.

За теоремою Піфагора, сума квадратів катетів дорівнює квадрату гіпотенузи:

(2x)² + (3x)² = (4√13)²

4x² + 9x² = 16 * 13

13x² = 208

x² = 208 / 13

x² = 16

Знаходимо корінь квадратний з обох сторін:

x = ±√16

x = ±4

Отже, катети прямокутного трикутника можуть дорівнювати 2 * 4 і 3 * 4 або 2 * (-4) і 3 * (-4):

Катети трикутника можуть бути:

8 і 12 або -8 і -12.