Основа рівнобедреного тупокутного трикутника дорівнює 24 см, а радіус кола, написаного навколо

нього - 13 см. Знайдіть бічну сторону трикуника

Ответы на вопрос

Отвечает Алиев Адил.

Відповідь:

Дано:

АВ=ВС, як бічні сторони рівнобедреного трикутника

АС=24см (основа рівнобедреного тупокутного трикутника)

АН=НС=АС/2=24/2=12см(висота  у рівнобедреного є і медианою)

трикутник АОН

АО²=АН²+ОН²

169=144+ОН²;   ОН²=169-144=25;  ОН=5см

трикутник АВН

Згідно з теоремою Піфагора:

АВ²=АН²+ВН²=144+64=208

AB=ВС √208 =√16*13= 4√13

Відповідь: 4√13 см - бічна сторона трикутника

Пояснення: