До провідника опір якого 1 кіло Ом паралельно приєднали провідник опором 10 Ом . Доведіть що , їх

загальний опір буде менший від 1 Ом .​

Ответы на вопрос

Отвечает Muhangali Kuanish.
Щоб довести, що загальний опір буде меншим від 1 Ом, розглянемо формулу для обчислення загального опору для двох резисторів, підключених паралельно:

1/Рзаг = 1/Р1 + 1/Р2

де Рзаг - загальний опір, Р1 і Р2 - опори першого і другого резисторів відповідно.

У нашому випадку, Р1 = 1 кілоом, а Р2 = 10 Ом. Підставляємо ці значення у формулу:

1/Рзаг = 1/(1 кОм) + 1/(10 Ом)

1/Рзаг = 1/1000 + 1/10

1/Рзаг = (1 + 100)/1000

1/Рзаг = 101/1000

Рзаг = 1000/101 ≈ 9.90 Ом

Отже, ми бачимо, що загальний опір буде менший від 1 Ом, оскільки Рзаг ≈ 9.90 Ом.