На поверхні кулі розміщені три точки. Довжини прямолінійних від різків, що сполучають ці точки,

дорівнюють 12 см. 16 см і 20 см. Через подані точки проведено площину. Знайдіть площу перерізy кулі цією площиною.

Ответы на вопрос

Отвечает Пышнограева Светлана.

Пошаговое объяснение:

ці три точки утворюють трикутник, а перерізом кулі площиною трикутника є круг описаний навколо цього трикутника, потрібно знайти площу цього круга.

оскільки 12^2+16^2=20^2 то трикутник прямокутний і центр описаного навколо нього кола лежить на середині гіпотенузу, отже радіус круга 20/2=10

отже:

s=πr^2=10^2π=100π