Дах будинку має форму правильної чотирикутної піраміди, ребро основи якої дорівнює 6 м, а бічна

грань нахилена до площини основи під кутом 45°. Скільки фарби потрібно, щоб пофарбувати цей дах двічі, якщо на одноразове покриття цією фарбою 1 м2 витрачається 150 г?

Ответы на вопрос

Отвечает Пуртова Настя.

Объяснение:

Площа основи піраміди дорівнює:

S_{\text{осн}} = a^2 = 6^2 = 36\ м^2

Висота піраміди може бути знайдена за допомогою трикутника, утвореного бічною гранню піраміди, однією стороною основи та висотою, проведеною до вершини піраміди. Оскільки цей трикутник прямокутний і розбитий на два трикутники 45-45-90, то висота дорівнює:

h = a\sqrt{2}/2 = 6\sqrt{2}/2 = 3\sqrt{2}\ м

Тепер можна знайти площу поверхні піраміди, включаючи бічну грань, яку необхідно покрити фарбою:

_{\text{повн}} = S_{\text{осн}} + S_{\text{біч}} = 36 + \frac{1}{2} \cdot 6 \cdot 6\sqrt{2} = 54\ м^2

Так як потрібно пофарбувати дах двічі, то необхідна кількість фарби буде:

2 \cdot 54\ м^2 \cdot 0.15\ кг/м^2 = 16.2\ кг

Отже, для покриття даного даху двома шарами фарби необхідно 16.2 кг фарби.х