Знайдіть сторони прямокутного трикутника, якщо один з його катетів на 14 см більший за другий катет

і на 2 см менший від гіпотенузи Пожалуйста помогите с заданием!!! ​

Ответы на вопрос

Отвечает Пупышев Артёмка.

Ответ:

24 см, 10 см, 26 см.

Объяснение:

Нехай один катет х см, тоді другий катет х-14 см, а гіпотенуза х+2 см. За теоремою Піфагора

(х+2)²=(х-14)²+х²

х²+4х+4=х²-28х+196+х²

4х+4+28х-196-х²=0

х²-32х+192=0

За теоремою Вієта х=24 і х=8 (не підходить за умовою)

Якщо один катет 24 см, тоді другий катет 24-14=10 см, а гіпотенуза 24+2=26 см.