Знайдіть радіус кола, вписаного в рівносторонній трикутник, якщо висота трикутника дорівнює: а) 9

см; б) 36 см.

Ответы на вопрос

Отвечает Щербакова Полина.

Ответ:

радіус кола, вписаного в рівносторонній трикутник:

а) 3 см

б) 12 см

Объяснение:

Знайдіть радіус кола, вписаного в рівносторонній трикутник, якщо висота трикутника дорівнює: а) 9 см; б) 36 см.

Центр  вписаного кола  є точкою перетину бісектрис трикутника.

В рівносторонньому трикутнику бісектриса кута є ще медіаною і висотою.

Отже, висота ВН є також медіаною, а медіани трикутника перетинаються в одній точці, яка ділить кожну медіану у співвідношені 2 : 1, рахуючи від вершини.

ВО:ОН=2:1

тому r=ОН=ВН/3

а) ВН=9 см;

r=ВН/3=9/3=3 (см)

б) 36 см.

r=ВН/3=36/3=12 (см)

#SPJ1