Обчисли значення sina якщо tga=-3/4 і 90° < a < 180°


Ответы на вопрос

Отвечает Рябовол Юля.

Відповідь:

\displaystyle sin\alpha=\frac{3}{5}

Пояснення:

Скористаємось формулою:

\displaystyle 1+ctg^2\alpha=\frac{1}{sin^2\alpha}\\\\ctg\alpha=\frac{1}{tg\alpha}=\frac{1}{-\frac{3}{4}}=-\frac{4}{3}\\\\\frac{1}{sin^2\alpha}=1+\bigg(-\frac{4}{3}\bigg)^2=1+\frac{16}{9}=\frac{25}{9}\\\\sin^2\alpha=\frac{9}{25}\\\\sin\alpha=\frac{3}{5}

так як сінус в другій четверті (90°<α<180°) додатній