1.) Дано: Коло з центром О, L AOC = 96° Знайти: L CBO 2.) Дано: Коло O - центр AB - дотична L AOB

= 60° ; AO = 22° Знайти: OB 3.) Два кола мають зовнішній дотик. Відстань між їх центрами 48 см. Знайти радіус кіл якщо вони відносяться як 5:3 Треба відповідь на всі питання, розв'язання та пояснення ДАЮ 68 БАЛЛІВ!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Уралов Никита.

Відповідь:

1.L CBO = 48°.

2.OB ≈ 44.8.

3.Радіус першого кола: r1 = 30 см, радіус другого кола: r2 = 18 см.

Пояснення:1) Завдання 1:

За теоремою про кут в центрі, кут, який опирається на дугу, є вдвічі більшим за будь-який кут, який опирається на цю саму дугу, але лежить на хорді кола.

Тому, L CBO = (1/2) * L AOC = (1/2) * 96° = 48°.

2) Завдання 2:

Оскільки AB - дотична, то L AOB = 90°.

Також, ми знаємо, що L AOB = 60°.

Отже, за властивістю кутів у трикутнику, L BAO = 180° - L AOB - L ABO = 180° - 60° - 90° = 30°.

Застосовуючи тепер трикутникову теорему синусів до трикутника AOB, ми маємо:

sin(30°) / AO = sin(60°) / OB.

Замінюючи відомі значення, ми отримуємо:

sin(30°) / 22 = sin(60°) / OB.

Знаходячи OB, ми маємо:

OB = (22 * sin(60°)) / sin(30°) ≈ 44.8.

3) Завдання 3:

За умовою, відстань між центрами двох кол дорівнює 48 см.

За властивістю зовнішнього дотику, сума радіусів цих кол дорівнює відстані між центрами:

r1 + r2 = 48.

Також, за відношенням радіусів, ми маємо:

r1/r2 = 5/3.

Застосовуючи систему рівнянь, ми можемо розв'язати її.

Замінюючи r1 у першому рівнянні, ми маємо:

(5/3) * r2 + r2 = 48.

Знаходячи r2, ми отримуємо:

r2 = 48 / (5/3 + 1) = 48 / (8/3) = 18.

Підставляючи значення r2 у перше рівняння, ми отримуємо:

r1 = 48 - r2 = 48 - 18 = 30.

Таким чином, радіус першого кола дорівнює 30 см, а радіус другого кола дорівнює 18 см.

Ц

е розв'язання і пояснення для заданих завдань.