Дано точки : A(1;1), B(1;2), C(-2;2), D(-3;1). Знайдіть кут між векторами AB і CD


Ответы на вопрос

Отвечает Тимур Хамитов.

Знайдемо координати векторів \overline{AB} і \overline{CD}:

\overline{AB}=(1-1;2-1)=(0;1)\\\overline{CD}=(-3-(-2);1-2)=(-1;-1)

Знайдемо їхні довжини (модулі):

|\overline{AB}|=\sqrt{0^2+1^2}=1\\|\overline{CD}|=\sqrt{(-1)^2+(-1)^2}=\sqrt{2}

Знайдемо їхній скалярний добуток через координати:

\overline{AB} \cdot \overline{CD}=0 \cdot (-1)+1 \cdot (-1)=-1

Тепер підставимо відомі значення в іншу формулу скалярного добутку, щоб знайти косинус кута (позначимо його \varphi):

\overline{AB} \cdot \overline{CD}=|\overline{AB}| \cdot| \overline{CD}| \cdot \cos \varphi=-1\\1 \cdot \sqrt 2 \cdot \cos \varphi = -1\\\cos \varphi=-\dfrac{1}{\sqrt 2}=-\dfrac{\sqrt 2}{2}\\\varphi=\dfrac{3 \pi}{4}