5. З точки до прямої проведено перпендикуляр і похилу, що утворює кут 60° із прямою. Знайдіть

довжину перпендикуляра та довжину похилої, якщопроекція похилої дорівнює 3 см.​

Ответы на вопрос

Отвечает Min Dima.

Ответ:

Объяснение:

Довжину похилої, яка в утвореному прямокутному трикутнику є гіпотенузою,знаходимо за формулою:

с=2а=2×3=6 см (проекція похилої в Δ є катетом,який лежить проти кута в 30°,тому дорівнює половині гіпотенузи).

Довжину перпендикуляра знаходимо за теоремою Піфагора:

в=√с²-а²=√6²-3²=√36-9=√25=5 см