Основи прямокутної трапеції дорівнюють 21 і 28 знайти довжину вписаного кола


Ответы на вопрос

Отвечает Митасов Васёк.

Ответ:

24π см

Объяснение:

Дано:<A=<B=90°,AD=28 см,BC=21 см

Знайти:C вписаного кола-?

Проведем висоту СН.СН=АВ

HD=AD-BC=28-21=7 см

Якщо в  трапецію вписане коло,то AD+BC=AB+CD

28+21=AB+CD

AB+CD=49

Нехай АВ=х,то CD=√АВ²+HD²=√х²+7²

х+√х²+7²=49

√х²+7²=49-х

(√х²+7²)²=(49-х)²

х²+7²=2401-98 х +х²

х²+98 х -х²=2401-49

98х=2352

х=2352÷98

х=24 см  -  АВ

h=d=AB

C=dπ=24π см