У прямокутний трикутник, гіпотенуза якого дорівнює 5 см, вписано коло,радіус якого дорівнює 1 см.

Знайдіть периметр прямокутного трикутника. ДУЖЕ ТРЕБА!!!!!!!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Елизарьева Ника.

Відповідь:

P=12см

Пояснення:

Гіпотенуза=5см, точкою дотику ділиться на 2 частини. Одну позначимо за x, другу за 5-x.

За т.Піфагора, 25=(x+1)²+(5-x+1)²

25=x²+2x+1+(4-x)²

25=x²+2x+1+16-8x+x²

2x²-6x+17-25=0

2x²-6x-8=0|:2

x²-3x-4=0

D=9+4*4=16+9=25

√D=5

x₁=(3+5)\2=4

x₂=(3-5)\2=-1

P=4+1+1+1+1+4=12(см)