Вершини чотирикутника ABMK мають координати А(2;-2),В(1;2),М(-3;1),К(-2;-3). 1) Знайдіть середину

діагоналі АМ;2)Доведіть,що даний чотирикутник- прямокутник ​

Ответы на вопрос

Отвечает Oreshnikova Natalia.

Відповідь:

Пояснення:

  1) Нехай серединою діагоналі АМ  4 - кутника АВМК є  т. С( х₀ ; у₀ ) ,

    тому  х₀ = ( 2 - 3 )/2 = - 0,5 ;    у₀ = (- 2 + 1 )/2 = - 0,5 ;  т. С(- 0,5 ;- 0,5 ) .

  2) Для доведення твердження знайдемо довжини діагоналей

     АМ  і  ВК , а також їх середини . Якщо всі ці величини будуть

     однакові , то 4 - кутник є прямокутником .

 АМ = √[ ( 2 + 3 )² + (- 2 - 1 ) ²] = √ ( 5² + (- 3 )² ) = √( 25 + 9 ) = √34 ;

 BK = √[ (- 2 - 1 )² + (- 2 - 3 ) ²] = √ ( (- 3 )² + (- 5 )²  ) = √( 9 + 25 ) = √34 ;

           AM = BK = √34 .

  У завд. 1)  знайдено , що серединою діагоналі АМ є т. С(- 0,5 ;- 0,5 )

  Знайдемо середину діагоналі ВК :     х = ( 1 - 2 )/2 = - 0,5 ;

     у = (2 - 3 )/2 = - 0,5 . Отже , середини обох діагоналей 4 - кутника

  АВМК є т. С(- 0,5 ;- 0,5 ) , тому він є прямокутником .