осьовий переріз конуса рівнобедрений трикутник з основою 8 см і кутом при вершині 120 градусів.

Знайти площу повної поверхні та об'єм конуса.

Ответы на вопрос

Отвечает Гулей Алина.

Відповідь:

Sпов=(48π32π3)/3 см²

V=64π3/9 см³

Розв'язання:

Кути при основі рівнобедреного трикутника рівні.

Сума кутів трикутника дорівнює 180°

(180°-120°)/2=60/2=30° кут при основі.

R=D/2=8/2=4см.

cos30°=R/L

cos30°=√3/2

√3/2=4/L

L=4*2/√3=8/√3=8√3/3.

Sбіч=πRL=π*4*8√3/3=32π√3/3 см²

Sосн=πR²=π*4²=16π см²

Sпов=Sбіч+Sосн=16π+32π√3/3=

=(48π+32π√3)/3 см²

За теоремою Піфагора

Н=√(L²-R²)=√((8/√3)²-4²)=√(64/3-16/1)=

=√(64/3-48/3)=√(16/3)=4√3/3 см

V=⅓*Sосн*Н=⅓*16π*4√3/3=64π√3/9 см³


Отвечает Гляков Федя.

Ответ:

Объяснение:

  У конусі з вершиною М  і осьовим перерізом АМВ   АВ = 8 см ;

  АМ = МВ ; ∠АМВ = 120° .

      ΔАМВ - рівнобедрений , тому медіана МО є бісектрисою  і  

  висотою .   ОА = R = 1/2 AB = 1/2 * 8 = 4 ( см ) ;  ∠AMO = 1/2 ∠AMB =

  = 1/2 * 120° = 60° .

У прямок. ΔАОМ  ctg60° = MO/AO ;  MO = H =AO ctg60° = 4√3/3 ( см ) .

sin60° = AO/AM ;  AM = L = AO/sin60° = 4/( √3/2 ) = 8√3/3 ( см ) .

S пов = πRL + πR² = πR( L + R ) = π * 4*( 8√3/3 +4) = 16π(2√3/3 + 1 ) ( см ) .

            V кон = 1/3 πR²H = 1/3 π *4² * 4√3/3 = 16/9 π√3 ( см³ ) .