Дано: прямокутний трикутник KBC (кут B=90) CB=корень 7 см, BK=корень 2 см. Знайти cosC, sinC , tgC,

ctgC

Ответы на вопрос

Отвечает Шумейко Настюшка.

Ответ:

\rm \cos C =\dfrac{\sqrt{7} }{3}         \rm \sin C =\dfrac{\sqrt{2} }{3}

\rm \mathrm{tg} C = \dfrac{\sqrt{2} }{\sqrt{7} }           \rm \mathrm{ctg} C = \dfrac{\sqrt{7} }{\sqrt{2} }

Объяснение:

Дано: прямокутний трикутник KBC (кут B=90) CB=√7 см, BK= √2 см. Знайти cosC, sinC , tgC, ctgC

За теоремою Піфагора :

\bf KC^2 =KB^2 + BC^2 \\\\ KC^2 = 7 + 2 \\\\ \underline{KC = 3}

Будуємо трикутник AKB :

\setlength{\unitlength}{1cm}\begin{picture}(6,5)\linethickness{.4mm}\put(1,1){\line(1,0){4.5}}\put(1,1){\line(0,1){3.5}}\qbezier(1,4.5)(1,4.5)(5.5,1)\put(.3,2.5){\large $\sqrt{2}$ }\put(2.8,.3){\large\bf }\put(1.02,1.02){\framebox(0.3,0.3)}\put(.7,4.8){\large\bf K}\put(.8,.3){\large\bf B}\put(5.8,.3){\large\bf C}\put(2.8,0,3){\large $\sqrt{7}$  } \put (3.2 , 3){\large 3  } \qbezier(4.5,1)(4.3,1.25)(4.6,1.7) \end{picture}

Згадавши :

Синус кута дорівнює відношенню протилежного катета до гіпотенузи.

\rm \sin C =\dfrac{KB}{KC} =\dfrac{\sqrt{2} }{3}

Косинус кута дорівнює відношенню прилеглого катета до гіпотенузи.

\rm \cos C =\dfrac{BC}{KC} =\dfrac{\sqrt{7} }{3}

Тангенс кута дорівнює відношенню протилежного катета до прилеглого .

\rm \mathrm{tg} C =\dfrac{KB}{BC}  = \dfrac{\sqrt{2} }{\sqrt{7} }

Котангенс кута дорівнює відношенню прилеглого катета до протилежного .

\rm \mathrm{ctg} C =\dfrac{BC}{KB}  = \dfrac{\sqrt{7} }{\sqrt{2} }