Знайдіть суміжні кути, якщо один із них: а)утричі більший, ніж другийб)на 20⁰ менший, ніж другий​


Ответы на вопрос

Отвечает Ильясов Булат.

Ответ:а) більший кут 135 градусів, менший 45

            б)  більший кут 100 градусів, менший 80

Объяснение:а) Нехай х -другий кут , тоді перший кут - 3х. Знаючи , що сума суміжних кутів дорівнює 180 градусів, можемо створити рівняння:

3х+х= 180

4х=180

х=180:4

х= 45

Отже, кут 2 = 45 градусів, а кут 1 = 45*3= 135 градусів

  б) Нехай х - перший кут, тоді другий - х + 20. Знаючи, що сума сужіжних кутів є 180 градусів, можемо створити рівняння:

х + х+20=180

2х+20=180

2х= 180 - 20

2х=160

х=80

Отже, перший кут = 80 градусів, а другий кут = 80+20=100 градусів