СК - бісектриса ∆ АВС, АС=12 см, ВС=8см. Більший з відрізків, на які бісектриса СК ділить сторону

АВ, дорівнює 3см. Знайти АВ.

Ответы на вопрос

Отвечает Халиветов Александр.

Бісектриса ділить сторону трикутника на такі відрізки, чий відношення прямо пропорційно відношенню  відповідним сторонам

Дивися на малюнок

AC/BC=AK/BK

ВК=3 см бо, більшему відрізку відповідає більша сторона трикутника

BK=AK×BK/AC=3×8÷12=2 см

AB=BK+AK=2+3=5 см

Відповідь : 5 см