Помогите плиз и срочно!!! Із точки перетину діагоналей ромба проведено перпендикуляр до сторони,

який ділить її на відрізки завдовжки 18 см і 32 см. Знайдіть тангенс кута, утвореного стороною ромба і меншою діагоналлю.

Ответы на вопрос

Отвечает Катаева Полина.

Для розв'язання цієї задачі нам потрібно знати, що діагоналі ромба перпендикулярні одна до одної і ділять його на дві рівні частини. Також, якщо з'єднати точку перетину діагоналей з кінцями меншої діагоналі, то ми отримаємо прямокутний трикутник.

Нехай точка перетину діагоналей ромба має координати (0,0), а сторона ромба має довжину a. Тоді менша діагональ ромба також має довжину a. З описаного в умові трикутника ми можемо записати наступну систему рівнянь:

a/2 * 18/x = a/2 * x/32

a/2 * x^2 + 18^2 = a^2/4

a^2/4 - x^2/4 = 18^2

Розв'язавши цю систему рівнянь, ми знаходимо, що x = 12 і a = 24.

Тепер, щоб знайти тангенс кута, утвореного стороною ромба і меншою діагоналлю, ми можемо використати формулу тангенса кута між двома взаємно перпендикулярними лініями:

tan(α) = |m1 - m2|/(1 + m1 * m2),

де m1 та m2 - нахил прямих.

Менша діагональ ромба має нахил 0 (адже лежить на вісі x), а сторона ромба має нахил 1 (адже утворює кут 45 градусів з віссю x). Тому тангенс кута, утвореного стороною ромба і меншою діагоналлю, дорівнює:

tan(α) = |0 - 1|/(1 + 0 * 1) = 1.

Отже, тангенс кута, утвореного стороною ромба і меншою діагоналлю, дорівнює 1.