4. Сторона BC паралелограма ABCD вдвічі більша сторони AB. Бісектриси кутів A і B перетинають пряму

CD у точках M і N, причому MN = 12. Знайдіть сторони паралелограма.

Ответы на вопрос

Отвечает Беркут Илья.

Ответ:

AB = 4, BC = 8, CD = 4, DA = 8.

Объяснение:

Позначимо сторону АВ як "a", тоді сторона ВС буде "2a", оскільки ВС вдвічі більша за АВ в паралелограмі ABCD.

Знаючи, що бісектриси кутів А і В перетинають пряму CD у точках M і N, а також те, що MN = 12, ми можемо використати властивість паралелограма, згідно з якою бісектриси кутів поділяють сторони паралелограма на дві рівні частини.

Тому, можна записати:

MC + CM = 2a

MC + CM = 2a ND + DN = a

MC + CM = 2a ND + DN = a Також, оскільки MN = 12:

MC + CM = 2a ND + DN = a Також, оскільки MN = 12:MC + CM + ND + DN = 2a + a = 3a = 12

MC + CM = 2a ND + DN = a Також, оскільки MN = 12:MC + CM + ND + DN = 2a + a = 3a = 12Отже, a = 4.

Тепер ми можемо знайти сторони паралелограма ABCD:

AB = a = 4

AB = a = 4BC = 2a = 2 × 4 = 8

AB = a = 4BC = 2a = 2 × 4 = 8CD = AB = a = 4

AB = a = 4BC = 2a = 2 × 4 = 8CD = AB = a = 4DA = BC = 8

Отже, сторони паралелограма ABCD дорівнюють: AB = 4, BC = 8, CD = 4, DA = 8.