Висота ціліндра 14 см, радіус основи 10 см. Обчисліть площу перерізу , проведеного паралельно осі

циліндра на відстані 6 см від неї.

Ответы на вопрос

Отвечает Sopronov Maksim.

Ответ:

Площа перерізу дорівнює 224 см²

Объяснение:

Висота ціліндра 14 см, радіус основи 10 см. Обчисліть площу перерізу , проведеного паралельно осі циліндра на відстані 6 см від неї.

Маємо циліндр з радіусом R=OA=OB=10 см і висотою H=AA₁=BB₁=14 см, де AA₁B₁B – це переріз циліндра площиною, що проведений паралельно до його осі OO₁ на відстані 6 см.

Оскільки переріз AA₁B₁B паралельний до осі циліндра, то AA₁B₁B перпендикулярний до площини основи циліндра, тому AA₁B₁B – прямокутник з площею:

Sper = AB • AA₁ = AB • H.

З центра основи циліндра (кола) проведемо перпендикуляр OM=6 см до площини перерізу AA₁B₁B – відстань від осі циліндра до перерізу AA₁B₁B. Оскільки переріз перпендикулярний до площини основи циліндра, то OM⊥AB.

Розглянемо ΔAOB, у якого OA=OB=R=10 см як радіуси основи і OM=6 см – висота, що проведена до сторони AB.

Звідси слідує, що ΔAOB – рівнобедрений з основою AB, а OM – медіана і бісектриса, проведені до основи AB, тобто маємо:

AB = 2 · AM.

Із прямокутного ΔAOM (∠AMO=90°) за теоремою Піфагора знайдемо катет AM (OA=10 см – гіпотенуза, OM=6 см – катет):

АМ² = ОА² - ОМ² = 10² - 6² = 100 - 36 = 64

АМ = 8 (см)

Тоді:

АВ = 2 · 8 = 16 (см)

Площа перерізу (прямокутника AA₁B₁B):

Sper = AB • H = 16 · 14 = 224 (см²)

#SPJ1