Задача 1. Сторони трикутника дорівнюють 16 см, 12 см, 20 см. Знайдіть площу трикутника. Задача 2.

Обчисліть площу трапеції, висота якої дорівнює 6 см, більша основа 15 см, а менша у 2 рази менша від висоти.

Ответы на вопрос

Отвечает Бориславський Макс.

Відповідь:

1)96см2;  2)51см2  

Пояснення:

1)Сторони трикутника дорівнюють : а= 12 см, в=16 см, с=20 см.

Знайдіть площу трикутника.

Рішення:

За формулою  Герона: S = √p(p - a)(p - b)(p - c),

р-напівперіметр, а,в,с-сторони трикутника

Р(періметр)=16+12+20=48см;тоді

p(напівперіметр)=12+16+20/2=24см

S=√24(24-12)(24-16)(24-20) =√24×12×8×4=√9216=96(см^2)

Відповідь:площадь трикутникадорівнює 96см2

2)Обчисліть площу трапеції, висота h= 6 см,більша основа(а)= 15 см, а менша(в) у 2 рази менша від висоти. =h/2=3см

Рішення:S =1/2(а+в)*h  

де S - площа трапеції,a, b - довжини основ трапеції,

;S =1/2(15+3)*6=51см2

Відповідь: площа трапеції 51см2