9. У чотирикутнику ABCD діагональ АС утворює зі сторонами АВ 1 AD рівні кути та зі сторонами СВ 1

CD також рівні кути, AB = 8cm BC = 10cM Знайдіть периметр чотирикутника ABCD. пожалуйста полное объяснение!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Мадиянов Нұржан.
Давайте подивимося на чотирикутник ABCD та використаємо дані, які нам надані:

1. АС утворює зі сторонами АВ і AD рівні кути, це означає, що трикутники ABC та ADC є прямокутними, оскільки кути при основах прямих (AB і AD) дорівнюють 90 градусів.

2. Зі сторонами СВ і CD також рівні кути, це означає, що трикутники BСD та BАС також є прямокутними.

3. Ми знаємо, що AB = 8 см і BC = 10 см.

Тепер давайте розглянемо трикутник ABC:

- Оскільки AB і BC є сторонами прямокутного трикутника, ми можемо застосувати теорему Піфагора:
AC^2 = AB^2 + BC^2
AC^2 = 8^2 + 10^2
AC^2 = 64 + 100
AC^2 = 164
AC = √164
AC = 2√41 см

- Оскільки АС утворює зі стороною AD прямий кут, ми також можемо сказати, що трикутник ACD - прямокутний трикутник.

Тепер ми можемо знайти периметр чотирикутника ABCD:

Периметр = AB + BC + CD + AD

Периметр = 8 см + 10 см + 2√41 см + AD

Тепер нам потрібно знайти сторону AD. Ми вже знайшли, що AC = 2√41 см. Оскільки AD також є стороною прямокутного трикутника ACD, ми можемо використовувати теорему Піфагора щодо цього трикутника:

AD^2 = AC^2 + CD^2
AD^2 = (2√41)^2 + CD^2
AD^2 = 4 * 41 + CD^2
AD^2 = 164 + CD^2

Ми знаємо, що CD = BC = 10 см. Тому:

AD^2 = 164 + 10^2
AD^2 = 164 + 100
AD^2 = 264

Тепер ми можемо знайти AD:

AD = √264
AD = √(4 * 66)
AD = 2√66 см

Тепер, коли ми знаємо значення AD, ми можемо знайти периметр:

Периметр = 8 см + 10 см + 2√41 см + 2√66 см

Тепер можемо обчислити суму:

Периметр = 8 см + 10 см + 2√41 см + 2√66 см
Периметр ≈ 8 см + 10 см + 2 * 6.4 см + 2 * 8.1 см
Периметр ≈ 8 см + 10 см + 12.8 см + 16.2 см
Периметр ≈ 47 см

Отже, периметр чотирикутника ABCD становить приблизно 47 см.