Кут при основі рівнобедреного трикутника в 2 рази більший від кута при вершині. Знайдіть кути

трикутника. A) 36°, 72°, 72°; B) 50°, 65°, 65°; B) 80°, 50°, 50°; I) 90°, 30°;60°. СРОЧНО ДАМ 20 БАЛЛОВ!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Егоров Данил.

Ответ:

Объяснение:

Давайте позначимо кути в даному рівнобедреному трикутнику наступним чином:

Кут при основі - x градусів.

Кут при вершині - y градусів.

Оскільки трикутник рівнобедрений, то два кути при основі і вершині мають однакову міру. З опису завдання ми знаємо, що кут при основі в 2 рази більший від кута при вершині, тобто:

x = 2y.

Окрім того, сума всіх кутів в будь-якому трикутнику дорівнює 180 градусів. У рівнобедреному трикутнику маємо два однакових кути при основі (x) і один кут при вершині (y), тому:

2x + y = 180.

Тепер ми маємо систему двох рівнянь з двома невідомими:

x = 2y

2x + y = 180

Можемо використовувати ці два рівняння, щоб знайти значення x і y. Почнемо з рівняння x = 2y:

Підставимо це значення у друге рівняння:

2(2y) + y = 180

Розкриємо дужки та скоротимо:

4y + y = 180

5y = 180

Тепер поділимо обидві сторони на 5, щоб знайти значення y:

y = 36

Тепер, коли ми знайшли значення y, ми можемо використовувати перше рівняння, щоб знайти значення x:

x = 2y

x = 2 * 36

x = 72

Отже, кути трикутника мають наступні значення:

x = 72 градуси (кут при основі)

y = 36 градусів (кут при вершині)

Таким чином, правильна відповідь - A) 36°, 72°, 72°.