Будь ласка!!!!Срочно!!!!У трикутнику АВС вписано паралеограм ADEF.Знайти АС якщо

АВ=16см,АD=12см,DЕ=5 см

Ответы на вопрос

Отвечает Халимов Ибрагим.

Ответ:

AC = 20 см

Объяснение:

Дано:

ADEF - паралелограм; ΔABC - трикутник

AB = 16 см, AD = 12 см, DE = 5 см.

Знайти: АС.

Розв’язок:

ΔABC ~ ΔDBE (<B - спільний, <A = <BDE як відповідні при DE || AC)

\dfrac{DB}{AB} = \dfrac{DE}{AC}     <=>     AC = DE * AB / DB

DB = AB - AD = 16 см - 12 см = 4 см

AC = 5 см * 16 см / 4 см = 5 см * 4 = 20 см

Відповідь: AC = 20 см.