два кола мають зовнішній дотик а відстань між їх центрами дорівнює 16 см знайдіть радіуси цих тіл

якщо вони відносяться як 3:5

Ответы на вопрос

Отвечает Малова Катя.
Нехай одна частина дорівнює х, тоді R1=3х, R2=5х.
За умовою 3х+5х=16,
8х=16,
х=16/8=2
R1=3·2=6 см,
R2=5·2=10 см.