Основи прямокутної трапеції дорівнюють 13 і 8 см, а діагональ ділить її тупий кут навпіл. Знайдіть

площу трапеції

Ответы на вопрос

Отвечает Кушнарева Елизавета.

Смотри рисунок  на фото

∠ВСD=∠ВDА=∠АВD; ΔАВD - равнобедренный; АD=АВ=13 см.

ВК⊥АD; ВС=КD=8 см; АК=АD-КD=13-8=5 см .

ΔАВК-прямоугольный; ВК²=АВ²-АК²=169-25=144; ВК=12 см.

S=((ВС+АD)/2)·ВК=((8+13)/2)·12=126 см²