24 б знайдіть площу прямокутної трапеції основи якої 5дм та 22 дм,а більша бічна сторона утворює

кут 45 градусів

Ответы на вопрос

Отвечает Рыбин Денис.

Дано: ABCD - прямокутна трапеція; BC = 5дм, AD = 22 дм, ∠D = 45°.

Знайти:  \tt S_{ABCD}

 Розв'язання:

 \tt ED = AD-BC=22-5=17 дм. Розглянемо прямокутний трикутник CED: в ньому ∠CDE = 45°, тоді ∠ ECD = 90° - 45° = 45°, звідси слідує, що трикутник CED - рівнобедрений прямокутний трикутник, EC = ED = 17 дм.


Площа трапеції:   \tt S_{ABCD}=\dfrac{AD+BC}{2}\cdot CE=\dfrac{22+5}{2}\cdot17=229.5 дм²



Відповідь: 229,5 дм².