Знайдіть синус гострого кута A, якщо cosA = 3/5


Ответы на вопрос

Отвечает Котова Валерия.

1 спосіб

Використовуючи основну тригонометричну тоточжність, маємо:

\sin^{2}\alpha + \cos^{2}\alpha = 1

\sin^{2}\alpha = 1 - \cos^{2}\alpha

\sin \alpha = \sqrt{1 - \cos^{2}\alpha }=\sqrt{1 - \left(\dfrac{3}{5} \right)^{2}} = \sqrt{1 - \dfrac{9}{25} } = \sqrt{\dfrac{16}{25} } = \dfrac{4}{5}

2 спосіб

Нехай a та b — відповідно протилежний і прилеглий катети відносно кута \alpha, а c — гіпотенуза прямокутного трикутника (см. рисунок).

Косинусом госторого кута \alpha прямокутного трикутника називають відношення прилеглого катета b до гіпотенузи c:

\cos\alpha = \dfrac{b}{c}

Тобто b = 3, а c = 5 одиниць. Отже, за теоремою Піфагора a = \sqrt{c^{2} - b^{2}} = \sqrt{5^{2} - 3^{2}} = \sqrt{25 - 9} = \sqrt{16} = 4 одиниці.

Синусом госторого кута \alpha прямокутного трикутника називають відношення протилежного катета a до гіпотенузи c:

\sin \alpha = \dfrac{a}{c} = \dfrac{4}{5}

Відповідь: \dfrac{4}{5}