Один з гострих кутів прямокутного трикутника на 30° менший від іншого, а сума меншого катета і

гіпотенузи дорівнює 15 см. Знайдіть менший катет трикутника. а) 7 см б) 7,5 см в) 5 см г) 10 см

Ответы на вопрос

Отвечает Никитин Кирилл.

Нехай менший гострий кут = х°, тоді більший — (х+30)°, третій прямий — 90°. Сума кутів трикутника рівна 180°. Складемо і розв'яжемо рівняння:

  x+x+30+90 = 180

  2x = 60

  х = 30

Отже, менший кут рівний 30°.

Сума меншого катета (b) і гіпотенузи (c) дорівнює 15 см ⇒ c = 15−b.

sin\alpha = \frac{b}{c}; \\sin30^o  = \frac{b}{15-b}  \\\frac{1}{2}=  \frac{b}{15-b} \\\\2b=15-b\\3b=15\\b=5

Відповідь: в) 5 см.