Різниця між гіпотенузою і катетом дорівнює 2см ,а довжина другого катета дорівнює 6 см.Знайдіть

невідомі сторони трикутника​

Ответы на вопрос

Отвечает Шаповалова Дарья.

Ответ:

Невідомий катет трикутника дорівнює 8 см, гіпотенуза 10 см

Объяснение:

Різниця між гіпотенузою і катетом дорівнює 2см ,а довжина другого катета дорівнює 6 см. Знайдіть невідомі сторони трикутника.

Теорема Піфагора:

У прямокутному трикутнику квадрат гіпотенузи дорівнює сумі квадратів катетів.

1. Нехай а= 6 (см) - катет прямокутного трикутника. Позначимо другий катет b= x (см), тоді гіпотенуза с=(х+2) см.

2. За теоремою Піфагора маємо:

c²=a²+b²

(x+2)²=6²+x²

x²+4x+4=36+x²

4x=32

x=8

3. Отже, b=8 (см), с= 8+2=10 (см)

Відповідь: 8 см, 10 см

#SPJ1