Знайти координати вектора a, колінеарного вектору b(-3;4;15), якщо a×b=-125


Ответы на вопрос

Отвечает Осипова София.

Знайти координати вектора a, колiнеарному вектору b(-3;4;15), якщо a×b=-125.

Якщо вектори колiнеарнi, то координати цих векторiв пропорцiйнi. k - коеф. пропорцiйностi. Тодi координати вектора а(-3k; 4k; 15k).

a×b=-3×(-3k)+4×4k+15×15k=

9k+16k+225k=250k;

250k=-125, k=-0,5.

a(1,5; -2; -7,5)