Срочно Знайдіть гострі кути прямокутного трикутника, якщо один з них на 18° більший за інший


Ответы на вопрос

Отвечает Лодди Денис.

Рішення:

Позначимо менший кут за x°, тоді більший — за (x+18)°. Складемо математичну модель, беручи до уваги, що третій кут прямокутного трикутника рівний 90°, а сума кутів трикутника рівна 180°.

    x+x+18+90=180

Вирішимо мат. модель:

    2x = 180-18-90\\2x = 72\\x = 36

Отже, менший кут дорівнює x = 36°, більший — x+18 = 36+18 = 54°

Відповідь: градусні міри гострих кутів прямокутного трикутника дорівнюють 36° та 54°.