3. Сума трох складаемых роўная 677854. Першае складаемае роўна 10000, другое складаемае на

11140менш трэцяга складаемага. Вылічыце трэцяе сладаемае.​

Ответы на вопрос

Отвечает Мономахова Соня.

Ответ:

1. (677854-10000):2-11140=322787

2. 322787+10000=332787

3. 677854-332787=345067

Объяснение:

10000+322787+345067=677854

Или так 1. 677854-10000=667854

2. 667854:2=333927

3. 333927-11140=322787

4. 322787+10000=332784

5. 677854-332787=345067