помогите пожалуйста решить задачу. Пасярэдні перпендыкуляр да стараны ВС трохвугольніка АВС

перасякае старану АС у пункце F. Вылічыце даўжыні адрэзкаў AF i FC, калі BF= 5см, а АС= 12 см.

Ответы на вопрос

Отвечает Котик Дарья.
ΔВКF=ΔСКF: треугольники прямоугольный, КF- общая сторона, ВК=СК по условию.
ВF=СF=5 см,
АF=АС-СF=12-5=7 см.
Ответ: 5 см, 7 см.